(VIDEO) Η Α.Ε.Καλαβρύτων σε 10' έχασε τον αγώνα.

Ένα διάστημα λίγων λεπτών στην αρχή του Β' ημιχρόνου ήταν αρκετό για να οδηγηθεί η Α.Ε. ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ σε ήττα αφού δέχθηκε τρία τέρματα σε 10' λεπτά (52-62). Οι κινητικοί παίκτες των φιλοξενουμένων κατάφεραν το 1-1 να το μετατρέψουν σε 1-4 και να φέρουν σε πολύ δύσκολη θέση τους γηπεδούχους, οι οποίοι στο πρώτο ημίχρονο κινήθηκαν ικανοποιητικά ,δημιούργησαν ευκαιρίες και αντέδρασαν σωστά ισοφαρίζοντας με τον DIOYF το γκολ που είχαν δεχθεί λίγο πριν. Εκτός από εκείνο το τραγικό δεκάλεπτο ,σε ολόκληρο τον αγώνα , πάρα την ραστώνη της διακοπής του πρωταθλήματος, είχαν τον έλεγχο απέναντι στην νεανική ομάδα του Δαβουρλή .

Διακριθέντες από το τελικό 2-4 οι Κ. Δημόπουλος και οι τρεις αλλαγές Γουλιμής ,Μπερτσουκλής και κουτρουμάνης, ο οποίος πέτυχε να σκοράρει στο 87' όταν σε επέλαση από δεξιά ΄΄άδειασε '' με θράσος τρεις αντιπάλους και πλάσαρε ανάμεσα στα πόδια του τερματοφύλακα. Όσο για τον Παπαδημητρόπουλο που σήμερα δεν ήταν καλά, μπορεί να έκανε ένα λάθος, αλλά αμέσως μετά φρόντισε να βγάλει ένα τετ α τετ και μην ξεχνάμε το πόσες φορές έχει βγάλει τα κάστανα από την φωτιά.

Μετά από αυτή την ήττα η ομάδα των Καλαβρύτων βρέθηκε στην 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα και ακολουθεί ένα επίσης δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με τον Πολύτεκνο πρίν κλείσει ο Α' γύρος

Για μια ακόμα φορά, παρά την ήττα από μια ομάδα που ''βλέπει '' άνοδο, οι παίχτες και ο προπονητής των Καλαβρύτων πρέπει να κατάλαβαν ότι όλοι οι αγώνες εξαρτώνται από τον καλό ή τον κακό εαυτό τους. Οι δυνατότητες είναι υπαρκές και έτσι δεν χάνονται, αρκεί να συνοδεύονται από προσπάθεια κατά την διάρκεια της εβδομάδος.

Τελικό : Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ - ΔΑΒΟΥΡΛΗΣ 92 : 2 - 4