Α.Ε.Καλαβρύτων :Χωρίς ήττα και με την καλύτερη άμυνα όλων των ομίλων της Γ κατηγορίας

Ένα δύσκολο εκτός έδρας αγώνα έδωσε σήμερα η ομάδα των Καλαβρύτων με αντίπαλο τον Α.Ο.Καστριτσίου.Ο αγώνας αυτός μετά την ισοπαλία που έφεραν οι γηπεδούχοι στην προηγούμενη αγωνιστική είχε τεράστιο ενδιαφέρον για αυτούς.Χαμένες ευκαιρίες απο την ΑΕΚ έδωσαν την ευκαιρία στους γηπεδούχους να προηγηθούν στο 24' με τον Μπαλατη.Λίγο πριν την λήξη του Α ημιχρόνου (33' )η Α.Ε.Κ ισοφάρισε το γκολ που είχε δεχθεί νωρίτερα. Mετά από κόρνερ του Gerald ο Αναγνωστόπουλος βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα έκανε το 1-1 και έβαλε ξανά στο παιχνίδι την ομάδα των Καλαβρύτων.Μετά το γκολ και με την έναρξη του Β΄ ημιχρόνου ο Αναγνωστόπουλος βρήκε τον παλιό του εαυτό και στο 49' κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε με επιτυχία ο Ντιούφ κάνοντας το 1-2 .Λίγα λεπτά αργότερα στο 60' δράστης και πάλι ο Αναγνωστόπουλος και το σκορ γρήγορα έγινε 1-3 που ήταν και το τελικό.

Ένα από τα τελευταία εμπόδια για την κατάκτηση του τίτλου ''έπεσε'' και η ομάδα των Καλαβρύτων οδεύει ΧΩΡΙΣ ΗΤΤΑ στον τερματισμό του φετινού ''Μαραθώνιου''

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ :Κ.Παπαδημητρόπουλος, Β.Θανόπουλος, Ν.Παπαγεωργίου, Χ.Αλεξόπουλος, Ε. Τζόβολος, Δ.Παπαδόπουλος, Γκεράρντ (46′ Μπερτσουκλής), Ε.Βραχλιώτης, Η.Κανελλόπουλος, Γ.Αναγνωστόπουλος, Σ.Ντιούφ.