A.E.Kαλαβρύτων-ΑΡΗΣ Κουνινάς :4-1

Με τον αέρα του πρώτου δεκαπεντάλεπτου η ΑΕΚ κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς με ένα σκορ που δεν είναι ο καθρέφτης του αγώνα.

Στο 2' με ένα ''ξερό'' σουτ ο Κανελλόπουλος έκανε το 1-0 και ένα γλίστρημα του τερματοφύλακα Σταθόπουλου έδωσε την ευκαιρία στον Αναγνωστόπουλο να διπλασιάσει τα τέρματα για την ΑΕΚ πολύ νωρίς,στο 15' .Η πίεση συνεχίστηκε και χάθηκαν δύο ακόμα σημαντικές ευκαιρίες με αποκορύφωμα το δοκάρι του Παπαγεωργίου (35')

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρχε συνοχή στο κέντρο, με πολλά λάθη ,ανόητο κουβάλημα της μπάλας και ο ΑΡΗΣ με καλή κυκλοφορία προσπάθησε να πετύχει τέρμα .

Η γραμμή της άμυνας όμως έκανε την δουλειά της και κράτησε μακριά τους επιθετικούς του ΑΡΗ εκτός από την φάση του πέναλτι στο 72' στο οποίο( ο γνωστός απ΄τα παλιά)Κόγκος ευστόχησε.

Σποραδικές οι επιθέσεις στο Β' ημίχρονο για την ΑΕΚ αλλά πάντα επικίνδυνες απέναντι στην ισχνή άμυνα του ΑΡΗ .

Έτσι στο 59' ο Θανόπουλος χάνει το τετ α τετ ,στο 63' ο Αναγνωστόπουλος έκανε με απ΄'ευθείας φάουλ το 3-0 και στο 80' ο Κουτρουμάνης είχε δοκάρι. Λίγα λεπτά πριν το τέλος σκόραρε ο Παπαδόπουλος με κεφαλιά διαμορφώνοντας το τελικό 4-1

Α.Ε.ΚΑΛΑΒΡΥΤΩΝ: Παπαδημητρόπουλος, Δ. Τζόβολος (46′ Παπαδάτος), Ε. Τζόβολος, Αλεξόπουλος, Καλδίρης, Παπαδόπουλος, Παπαγεωργίου, Κανελλόπουλος, Μπερτσουκλής (46′ Κουτρουμάνης), Αναγνωστόπουλος, Θανόπουλος (64′ Γκεράρντ).

ΑΡΗΣ ΚΟΥΝΙΝΑΣ: Κ. Σταθόπουλος, Κόγκος, Σταυρόπουλος, Ζήσης, Θεοδωρόπουλος (62′ Β. ρηΣταθόπουλος), Β. Βαλσαμής (68′ Λουρίδας), Δ. Βαλσαμής, Ράμμος, Λ. Περισνάκα, Αγγελόπουλος, Μαχαίρας (78′ Ασπρούκος).