VIDEO με τα τελευταία δραματικά 110'' του αγώνα Καλάβρυτα – Άγιος Δημήτριος.

Νίκη με 37-34 κατά του Α.Ο Αγίου Δημητρίου πέτυχε η ομάδα των Καλαβρύτων ισοφαρίζοντας το 53 -50 με το οποίο είχε ηττηθεί στον εκτός έδρας αγώνα με την ίδια ομάδα. Χαρακτηριστικό του αγώνα το πολύ χαμηλό σκορ αφού και οι δυο ομάδες ήθελαν την νίκη στα πλαίσια των μπαράζ που δίνουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό. Αυτή η πίεση όσο ο αγώνας πλησίαζε προς την λήξη του αυξανόταν και ενώ το τρίτο δεκάλεπτο τελείωσε με 30 -30 στο τέταρτο μπήκαν μόλις 11 πόντοι και από τις δυο ομάδες.

Δείτε το video όταν το παιχνίδι είχε 1 λεπτό και 50 δεύτερα για να τελειώσει και η ομάδα των Καλαβρύτων είχε το γλυκό προβάδισμα των τεσσάρων πόντων. Οι φιλοξενούμενοι εκτέλεσαν τέσσερις βολές και ευστόχησαν μόνο στην μία με αποτέλεσμα η διαφορά να καρφωθεί στο + 3. Σωστή η επιλογή του Δημήτρη Μέρμυγκα στο προτελευταίο ταιμ αουτ όταν επεσήμανε στους παίκτες του ότι πρώτα είναι η νίκη και μετά η διαφορά. Δύσκολο και σκληρό παιχνίδι στο οποίο έδωσαν ψυχή όλοι χωρίς εξαίρεση. Μελανό σημείο ο τραυματισμός του Δ.Παπαιωάνου στον οποίο ευχόμαστε στον επόμενο αγώνα να είναι υγιής και παρών