(VIDEO) Αήττητη στην κορυφή η Α.Ε.Καλαβρύτων

Στην φυσική της θέση επέστρεψε η ομάδα των Καλαβρύτων μετά από μια καθαρή νίκη απέναντι στην μέχρι σήμερα πρωτοπόρο Δόξα Ελαιώνα.

Με την βοήθεια της κερκίδας που παρά το τσουχτερό κρύο κράτησε ζεστούς τους ποδοσφαιριστές σε ολόκληρο τον αγώνα, τα Καλάβρυτα επικράτησαν με 2-1 και αποκαθήλωσαν την Δόξα από την πρώτη θέση.

Οι θεατές που βρέθηκαν σήμερα στο Δ.Σ.Καλαβρύτων παρακολούθησαν ένα πραγματικό ντερπι,δυνατό με πολλές κίτρινες και δυο κόκκινες κάρτες

Το σκορ άνοιξε στο 40' ο Ντιουφ εκμεταλλευόμενος καταπληκτική σέντρα στην καρδιά της αντίπαλης άμυνας. Λίγο πριν την λήξη του Α' ημιχρόνου η ΑΕΚ έμεινε με 10 παίκτες μετά την αποβολή με δεύτερη κίτρινη στον Βραχλιώτη. Στην επανάληψη η Δόξα έχοντας αριθμητική υπεροχή έφτασε στο γκολ με τον Αλεξόπουλο στο 76'.Δυο λεπτά αργότερα διπλό πλήγμα για την Δόξα αφού έχασε και αυτή τον επιπλέον παίκτη με δεύτερη κίτρινη και καταλογίστηκε πέναλτι σε βάρος της,Την εσχάτη των ποινών ανέλαβε να εκτελέσει ο Γ. Αναγνωστόπουλος με επιτυχία και έδωσε και πάλι το προβάδισμα με 2-1 αποτέλεσμα που διατηρήθηκε μέχρι το τέλος.

Συνολικά καλή εμφάνιση από όλη την ομάδα.

Μετά το τέλος του αγώνα ο κ.Παλαιολογόπουλος έδωσε συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές και τους επέστησε την προσοχή ότι για να μείνουν στην κορυφή απαιτήται πειθαρχία,συγκέντρωση,υπομονή και πλήρη συμμετοχή στις προπονήσεις.

Τα Καλάβρυτα έπαιξαν με τους : Κ. Παπαδημητρόπουλος, Β.Θανόπουλος (83′ Γκεράρντ), Παπαγεωργίου (50′ Μπερτσουκλής), Χ.Αλεξόπουλος, Ε. Τζόβολος, Δ.Παπαδόπουλος, Α.Σταθόπουλος (90′ Αλευρίτης), Η.Κανελλόπουλος,Ε. Βραχλιώτης, Ντιούφ, Γ.Αναγνωστόπουλος

Για την Δόξα έπαιξαν: Σταμόπουλος, Μαννέτας, Αντωνόπουλος (76′ Θωμάς), Μακρής, Αλεξόπουλος, Βούλγαρης,Καΐσης Παπαδιονυσίου, Μιχαλόπουλος (86′ Φέκας), Ν. Φούκης, Χριστόπουλος (83′ Μ. Φούκης).