O Tελικός του 7χ7 με συγκινητικές στιγμές

Με δυο συγκινητικές στιγμές έκλεισε το τουρνουά ''Λάμπης Γκρίτζος''που διοργανώθηκε από την Α.Ε.Καλαβρύτων και το Κέντρο παιδιού Νεολαίας και Άθλησης του Δήμου Καλαβρύτων.Ήταν η στιγμή που πριν την έναρξη του αγώνα,κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή,στην μνήμη του Λάμπη και οι παίκτες των δύο ομάδων έμειναν αγκαλιασμένοι στο κέντρο του γηπέδου

Η δεύτερη στιγμή ήρθε μετά την απονομή του κυπέλλου στην νικήτρια ομάδα όταν αυτό παραδόθηκε στην Ακριβή Γκρίντζου αδελφή του Λάμπη.

Στο αγωνιστικό κομμάτι τώρα.

Η εξαιρετική ομάδα της Partouzan που παρουσίασε ένα σύνολο με ταχύτητα και καλή φυσική κατάσταση δεν κατάφερε να εκθρονίσει την Havalenthia.Σπατάλισε ευκαιρίες για γκολ στο 13΄,15' και 17' στο πρώτο ημίχρονο. Λίγο αργότερα στο 27' κέρδισε φάουλ σε ευνοϊκό σημείο που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

Στο δεύτερο ημίχρονο στο 40'(Χ.Ζησιμόπουλος) κατάφερε να προηγηθεί αλλά στο 41' ισοφαρίστηκε (Γ.Αναγνωστόπουλος).

Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις η κανονική διάρκεια έμεινε στο 1-1 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.Η εμπειρία των μεγαλύτερων, αφού κατάφεραν να αποφύγουν την μέχρι τότε πίεση, τους οδήγησε στην νίκη με ένα εύκολο για 7χ7 γκολ λίγο πριν το τέλος της παράτασης.

ΗAVALENTHIA-PARTOUZAN: 2-1