Φωτορεπορτάζ από την πρώτη νίκη των πιτσιρικάδων της Α.Ε.Καλαβρύτων

Στο Δ.Σ. Καλαβρύτων οι junior πέτυχαν την πρώτη εντός έδρας νίκη τους. Ο αγώνας έγινε κάτω από ψιλόβροχο και έτσι οι μικροί αύξησαν ακόμα περισσότερο τις εμπειρίες τους έχοντας και αρκετούς θεατές στις εξέδρες.

Αγωνιστικά στο πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν διαφορά από τον Απόλλωνα με το σκορ να διαμορφώνεται στο 5-2. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν τον αγώνα ,πέτυχαν δύο ακόμα τέρματα και πλησίασαν στο ένα γκολ (5-4). Οι μικροί χάρηκαν την πρώτη τους νίκη και το πανηγύρισαν ανάλογα μετά την λήξη του αγώνα στα αποδυτήρια. Η εθελοντική συμμετοχή του προπονητή κ.Νίκου Πατερέλη είναι πολύ σημαντική στην προσπάθεια που φέτος κάνει η διοίκηση της ομάδας.

Το τελικό σκορ: Α.Ε. Καλαβρύτων-Απόλλων 7-4