(Φωτορεπορτάζ) Μέγας Δικέφαλος -Α.Ε.Καλαβρύτων : 2- 0

Στο ''Ντα Λουζ'' σήμερα οι γηπεδούχοι παίζοντας πολύ δυνατά κατάφεραν στο πρώτο ημίχρονο να έχουν μια ανούσια υπεροχή και να πετύχουν ένα τέρμα με τον Τσιχλιά στο 40' μετά από δύσκολη επέμβαση του Παπαδημητρόπουλου. Το ασθενές κέντρο των Καλαβρύτων στο δεύτερο ημίχρονο βελτιώθηκε αφού ''ανέβηκαν'' οι Παπαδόπουλος και Dioyf που στο πρώτο ημίχρονο ήταν εκτός γηπέδου. Η συνεχής πίεση της ομάδας των Καλαβρύτων δεν έφερε το γκολ, με την Μπάλα να περνά δίπλα από τα δοκάρια του Δικέφαλου σε κεφαλιά του Δημόπουλου (63') και σουτ του Αλεξόπουλου (71').

Ακόμα, δυο φορές τραντάχτηκαν τα δοκάρια του Δικέφαλου από ενέργειες του Βραχλιώτη(72') και του Αλεξόπουλου (79').

Στο 81' κάθετη πάσα έφερε σε θέση τετ α τετ τον Αναγνωστόπουλο ο οποίος δεν επέλεξε τον ελεύθερο Βραχλιώτη

Στο 82' τρεις επιθετικοί της Α.Ε.Κ βγήκαν μόνοι με τον αντίπαλο τερματοφύλακα αλλά ο αποδέκτης της μπάλας Βραχλιώτης πιστεύοντας ότι ήταν σε θέση οφ σαιντ έκανε μια χαλαρή επιλογή με αποτέλεσμα να χαθεί και αυτή η ευκαιρία.

Στο 87' ένα λάθος στην άμυνα των Καλαβρύτων και με την ανοχή του διαιτητή έδωσε την ευκαιρία στον Σουγλέρη να κάνει το 2-0 και να κλειδώσει το παιχνίδι. Οι διαμαρτυρίες του Αμασιάδη αμέσως μετά το γκολ των γηπεδούχων υποχρέωσαν τον Γιαννόπουλο να τον αποβάλλει.

Η Α.Ε.Καλαβρύτων δεν έχει γευτεί ακόμα την νίκη σε εκτός έδρας αγώνα.

Οι δυο ομάδες υποχρεώθηκαν σε αναγκαστική αλλαγή. Τα Καλάβρυτα είχαν τον τραυματισμό του Λιβαθινόπουλου στην ποδοκνημική και ο Δικέφαλος τον πιο σοβαρό τραυματισμό του Τασσιόπουλου στο χέρι ο οποίος οδηγήθηκε στο νοσοκομείο του ''Ρίου””