(Φάσεις και γκολ σε video) Α.Ο.Σκεπαστού – Φοίνικας Σαλμενίκο : 1-4

Το Σκεπαστό άργησε να ''ξυπνήσει'' και χάρισε όλο το Α' ημίχρονο στην ομάδα του Φοίνικα η οποία εκμεταλλεύτηκε την εμπειρία του Γ. Αμασιάδη. Ο έμπειρος επιθετικός στο 10' άνοιξε το σκορ με κεφαλιά ενώ στο 27' έδωσε το δεύτερο γκολ στον Σερβέ. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Καρόκης διαμόρφωσε το 0-3 και έτσι στο 45' το Σκεπαστό βρέθηκε να χάνει ήδη με 0-3.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι άλλαξαν εντελώς πρόσωπο, πίεσαν, είχαν την πρωτοβουλία και έχασαν ευκαιρίες μέχρι το τέλος του αγώνα. Ένα κενό στην άμυνα του Σκεπαστού έδωσε την ευκαιρία στον Αλεξόπουλο,( ο οποίος ξεκίνησε από κανονική θέση ) να κάνει το 0-4 στο 67'.

Το Σκεπαστό πέτυχε το μοναδικό του τέρμα με πέναλτι που εκτέλεσε ο Βασιλακόπουλος μετά από ενέργεια του Αλ. Μπαρκλέσια.

Ο 17χρονος Αλέξης Μπαρκλέσιας είναι μέχρι σήμερα υπόδειγμα νεαρού ποδοσφαιριστή,αγωνίζεται με υπομονή και πάθος ενώ είναι συγκεντρωμένος σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Σήμερα, αν όχι ο καλύτερος, ήταν σίγουρα ένας από του καλύτερους παίκτες του αγώνα.