Α.Ο.Σκεπαστού – Σκόνταψε στον Γερόλυκο!

Το Σκεπαστό απώλεσε την ευκαιρία για νίκη παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0 ,στο 6' με τον Παπαγιαννόπουλο και στο 37' με τον Βορύλλα. Λίγο πρίν την εκπνοή του Α' ημιχρόνου οι Λύκοι μπήκαν ξανά στο ''παιχνίδι'' με γκολ του Μπούζι.

Δεύτερο ημίχρονο και ο τερματοφύλακας του Σκεπαστού Μπαλασόπουλος έκανε σωτήριες επεμβάσεις με αποκορύφωμα την απόκρουση του πέναλτι που δόθηκε σε βάρος του Σκεπαστού.

Στο 78' ο παλιός γνώριμος από την αγωνιστική παρουσία του στην Α.Ε Καλαβρύτων,από την εποχή των μισθοφόρων,Βασίλης Παπαϊωάννου ,ανενόχλητος έκανε το 2-2 και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό 2-2 ,που ''κόλλησε'' το Σκεπαστό στους 5 βαθμούς.

Σκεπαστό-Λύκοι Διακοπτού: 2-2

Η σύνθεση του Σκεπαστού: Μπαλασόπουλος, Κόρρακας, Παπαγεωργίου, Κ. Τραγότσαλος (32' Α. Καζανάς), Ν. Μπάλιος (67′ Καλούτσης), Τσέλιος, Βορύλλας, Παπαγιαννόπουλος (58′ Π. Τραγότσαλος), Καράμπελας, Καραμούζης, Π. Μπάλιος.