Α.Ε Καλαβρύτων - Κ20 Παναιγιάλειος(video)

Σε τεστ υψηλής αντοχής υποβλήθηκε σήμερα η ΑΕΚ απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο.Οπως σε όλα τα παιχνίδια που δεν υποτιμά έτσι και σ'αυτό είχε πάρα πολύ καλή απόδοση, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, έχασε σημαντικές ευκαιρίες να σκοράρει .Δύο δοκάρια και ένα χαμένο πέναλτι ήταν οι καλύτερες στιγμές.

Στο δεύτερο ημίχρονο δέχθηκε την αναμενόμενη πίεση ,στάθηκε αρκετά καλά και όλοι οι παίκτες που χρησιμοποιήθηκαν ήταν από καλοί και πάνω.

Μια κάθετη πάσα έφερε τον Επαγγελματία πια Στίκα σε θέση βολής και η κ20 άνοιξε το σκορ στο 72'.Λίγο αργότερα ένα ακόμα γκολ από απευθείας φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Θετικά συμπεράσματα ειδικά στην αμυντική λειτουργία και την αλληλοκάλυψη.