Α.Ε.Καλαβρύτων – Αξιοπρεπής αποκλεισμός

Απέναντι σε μια ομάδα που ''θρέφει'' επαγγελματίες η ΑΕΚ στάθηκε πολύ καλά και για μια ακόμα φορά έδειξε ότι όταν αντιμετωπίζει σοβαρές ομάδες η απόδοσή της είναι ανάλογη.

Σε έναν αγώνα που χρειάστηκε πολλά τρεξίματα και αυτοσυγκέντρωση οι ποδοσφαιριστές της ερασιτεχνικής ομάδας έδωσαν ότι είχαν και αποκόμισαν μια μοναδική εμπειρία για το πρωτάθλημα που ακολουθεί.

Στο 5' λεπτό ο Κανελλόπουλος σπατάλησε ευκαιρία με τον Βορύλλα να βρίσκεται εκτός θέσης μετά από ασταθή απόκρουση από κόρνερ που είχε προηγηθεί.

Στην συνέχεια η κ20 ανέλαβε πρωτοβουλία και είχε μερικές χλιαρές ευκαιρίες τις οποίες εξουδετέρωσε ο Παπαδημητρόπουλος για την ΑΕΚ. Στό 37' μετά από απευθείας χτύπημα φάουλ του Α. Αντζουλά η μπάλα δεν αποκρούστηκε και κατέληξε στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.Δυο λεπτά αργότερα ο Ρουμπάτος βρέθηκε απέναντι στον Παπαδημητρόπουλο χωρίς αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο μια σέντρα στην καρδιά της άμυνας της ΑΕΚ από τον Αντζουλά και προσποίηση από τον Ρουμπάτη που άφησε την μπάλα διαμόρφωσε το 0-2στο 50'.

Μετά το 70΄η ΑΕΚ πίεσε και κατάφερε να μειώσει με τον Αναγνωστόπουλο σε 1-2 που ήταν και το τελικό σκορ.

Τα επί μέρους θετικά στοιχεία είναι, η πλήρης επαναφορά του Παπαδημητρόπουλου που απέτρεψε με τις επεμβάσεις του πιο βαρύ σκορ.Η απόδοση του Κουτρουμάνη που αν συνεχίσει έτσι, χωρίς να έχει στο μυαλό του το ''καλάμι'', αρχίζει να πλησιάσει εντεκάδα.Οι Αλεξόπουλος και Αναγνωστόπουλος που συντηρούν την μαχητικότητα και το πάθος τους.Η σταθερότητα των Παπαδόπουλου , Κανελλόπουλου και Μπερτσουκλή .Από εκεί και πέρα ο Τζόβολος αποτελεί ικανό στοιχείο στο δεξί άκρο της άμυνας ,ο Κακκαβάς δείχνει ακούραστος και οι βοήθειες του στην άμυνα είναι πάντα σημαντικές. Αλεξόπουλος Αθ. και GERARD πήγαν καλά, αλλά τα περιθώρια που οι ίδιοι έχουν είναι πάρα πολλά. Οι αλλαγές, Θανόπουλος,Τσαβαλάς και Τζουμάκας πρέπει να είναι έτοιμοι γιατί και αυτοί είναι κοντά στο να έχουν θέση στην εντεκάδα, αρκεί να ''μπαίνουν'' αμέσως στο πνεύμα του αγώνα.

Αξίζει να σημειωθεί η συμμετοχή δυο παικτών στην Παναχαΐκή του Τερματοφύλακα Χ. Βορύλλα Και του Σταύρου Τσαβαλά που κατάγονται από την Κέρτεζη και τα Καλάβρυτα αντίστοιχα.

ΚΑΡΑΒΟΚΥΡΗΣ(ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ)

Προπονητής για την Κ20 Ο Γ.Νικολακόπουλος με βοηθό τον Γ.Κατσαρέο και φυσικοθ/τη τον Ν.Χαντζηνικολάου.Στην αποστολή , ο γεν Αρχηγός Σάκης Χαντζηνικολάου και ο Δημοσιογράφος του ΜΑΤΣ και του patragoal Nικολόπουλος Απόστολος που κατάγεται απο την περιοχή και έχει πολλούς φίλους στα Καλάβρυτα.