Α.Ε.Καλαβρύτων - Αήττητη στην κορυφή !!

Εκτός από το ατυχές αποτέλεσμα της πρώτης αγωνιστικής,που συνοδεύτηκε από την αδιάφορη διαιτησία, στον ''ξυλοδαρμό'' που υπέστησαν οι ποδοσφαιριστές της ΑΕΚ,υπάρχουν μόνο νίκες φέτος.

Σήμερα με αντίπαλο τις Δάφνες η ΑΕΚ, πέρασε με νίκη από τον κακό αγωνιστικό χώρο στο γήπεδο ''πλαστήρα''.Στην αρχή δέχθηκε κάποια πίεση η οποία δεν αποδείχθηκε αρκετή να σταματήσει την φετινή ΑΕΚ και στο 38΄' ο Κανελλόπουλος άνοιξε το δρόμο για την νίκη. Δυο λεπτά πριν την ανάπαυλα ο Παπαδόπουλος ουσιαστικά ''καθάρισε'' τον αγώνα αφού πέτυχε το 0-3.Είχε προηγηθεί αυτογκόλ στο 40'.

Δεύτερο ημίχρονο και ο Αναγνωστόπουλος δεν άντεξε άλλο, σκοράροντας και σε αυτό το παιχνίδι στο 60' διαμορφώνοντας το 0-4.

Πρώτη συμμετοχή στο φετινό ''μαραθώνιο'' για τον Πατερελη που αντικατέστησε στο 75' τον Παπαδημητρόπουλο. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να μειώσουν στο 80' με τον Γκιζέλη και το 1-4 οδήγησε την ΑΕΚ στην κορυφή

Τα Καλάβρυτα 'επαιξαν με τους: Παπαδημητρόπουλος (75′ Πατερέλης), Παπαθανασίου, Ευ. Τζόβολος, Αλεξόπουλος, Καλδίρης, Παπαδόπουλος (69′ Τσαβαλάς), Βλάχος (58′ Κακκαβάς), Μπερτσουκλής, Γκεράρντ, Αναγνωστόπουλος, Κανελλόπουλος.