Τρεις φορές έφτασε στην πηγή για το ‘’νερό της Νίκης’’.. αλλά δεν τα κατάφερε.

Με μια ακόμα προσθήκη, αυτή του Σενεγαλέζου Dioyf, η ποδοσφαιρική ομάδα των Καλαβρύτων αντιμετώπισε σήμερα εκτός έδρας τον Αστέρα Τέμενης. Το παιχνίδι ήταν κρίσιμο, από βαθμολογικής άποψης και για τις δυο ομάδες, αφού ενδιαφέρονταν για το τρίποντο της νίκης προκειμένου να αποκτήσουν μια απόσταση ασφαλείας από τις τελευταίες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Με το σημερινό γκολ ,από το 2015 ως σήμερα, πέντε φορές έχει στείλει την μπάλα στα δίχτυα της Τέμενης ο Dioyf, που εντάχθηκε εκτάκτως στο δυναμικό της ομάδας των Καλαβρύτων.
Τελικά οι δυο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό, αφού το τελικό 3-3 δεν έδωσε προβάδισμα σε κανέναν.
Οι φιλοξενούμενοι των Καλαβρύτων προηγήθηκαν τρεις φορές και τις τρεις ισοφαρίστηκαν.
Στο 10’ ο Παπαδόπουλος έβαλε τα Καλάβρυτα μπροστά και στο 29’, με τον Βλάχο, η Τέμενη έφερε τον αγώνα στα ίσια. Τρία λεπτά αργότερα ο Dioyf, με πέναλτι που κέρδισε ο Σταματόπουλος, έδωσε ξανά προβάδισμα, αλλά λίγο πριν το ημίχρονο ,στο 43’ , ο Δαλιάνης μηδένισε ξανά το κοντέρ του αγώνα.
Δεύτερο μέρος και ξανά νωρίς - νωρίς, ο Θ. Κουτρουμάνης στο 52' έκανε το 2-3, αλλά στο 66’ ένα ακόμα τέρμα του Δαλιάνη δημιούργησε το τελικό 3 -3.

ΤΕΜΕΝΗ: Μαυρούλιας (86΄ Αναγνωστόπουλος),  Δορλής, Ποταμίτης, Καβαδάς, Βλάχος, Μεσσήνης, Κουτρόπουλος, Γκιζέλης (46΄ Τασσόπουλος), Ιβάνοφ (83΄ Μπαλαφούτης), Δαλιάνης, Οικονομόπουλος

ΚΑΛΑΒΡΥΤΑ: Λέσης, Δ. Καλαμαράς (38' Καμπεράϊ), Μπαχάς, Παπαγεωργίου, Παπαδόπουλος, Δημόπουλος, Σταματόπουλος, Κουτρουμάνης, Dioyf, Γ. Αναγνωστόπουλος, Θ.Αναγνωστόπουλος