Νίκη για τα Καλάβρυτα εντός, ήττα για το Σκεπαστό εκτός !!

Τα Καλάβρυτα σήμερα έκαναν την δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους, αυτή τη φορά επί της Αναγέννησης. Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο αλλά τα Καλάβρυτα κατάφεραν να προηγηθούν στο 30’ με τον Γ. Αναγνωστόπουλο, ο οποίος μετά από λάθος της αντίπαλης άμυνας βρέθηκε μόνος με τον τερματοφύλακα. Λίγα λεπτά νωρίτερα μετά από σέντρα από δεξιά και κεφαλιά η μπάλα είχε σταματήσει  στο οριζόντιο δοκάρι της Αναγέννησης. Στο δεύτερο μέρος όμως το γήπεδο ‘’έγειρε’’ προς την πλευρά των φιλοξενουμένων και υπήρχε αρκετή πίεση, αποτέλεσμα της οποίας ήταν και το αυτογκόλ του Παπουτσή στο 63’. Σε αυξημένο ρυθμό πίεσης μέχρι το τέλος τα Καλάβρυτα ολοκλήρωσαν την επιτυχημένη εμφάνιση με ένα τρίτο τέρμα από τον Παπαδόπουλο στο 92’.
Το Σκεπαστό με αρκετές ελείψεις στην αποστολή του ηττήθηκε εκτός έδρας από την Ακράτα με 2-0 με γκολ του Παναγόπουλου 45΄ και  66΄ του Παράνομου