Α.Ο Σκεπαστού - Το γκολ του Πανάγου δεν ήταν αρκετό.(video)

Στο Δημοτικό στάδιο Καλαβρύτων το Σκεπαστό υποδέχθηκε την  Αιγείρα και θεωρητικά είχε την ευκαιρία να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα. Νωρίς νωρίς όμως (3’), από άτυχη στιγμή στην  άμυνα βρέθηκε πίσω στο σκορ από τέρμα του Παπαχριστόπούλου, αλλά λίγα λεπτά μετά, στο 19’κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Π. Τραγότσαλο που εκμεταλλεύτηκε άριστα κάθετη μπαλιά.
Στην επανάληψη και παίζοντας για μεγάλο διάστημα με 10 παίκτες λόγω αποβολής παίκτη του από το πρώτο μέρος, στάθηκε αρκετά καλά και είχε ευκαιρίες για να προηγηθεί. Ευκαιρίες όμως είχε και η   Αιγείρα  αφού το παιχνίδι είχε ανοίξει αρκετά. Το Σκεπαστό με αριθμητικό μειονέκτημα ίσως έπρεπε, από κάποιο σημείο και μετά να διαφυλάξει την ισοπαλία και να πάρει τον πρώτο του βαθμό. Αυτό δεν έγινε και οι φιλοξενούμενοι  στο 81’  πέτυχαν δεύτερο τέρμα με τον Κλουκίνα και αμέσως μετά, στο 87, ήρθε και ένα  αυτογκόλ από τον Παπαβραμόπουλο για να οριστικοποιήσει την ήττα με 1-3.

ΣΚΕΠΑΣΤΟ: Παπαδημητρόπουλος, Κ. Τραγότσαλος (54΄ Β. Βορύλλας), Βασιλακόπουλος, Παπαβραμόπουλος, Αντ. Τζήκας, Tζόβολος, Καράμπελας, Μονοκρούσος, Παρασκευάς (46΄ Απ. Τζήκας), Μανίκας, Π. Τραγότσαλος (72΄ Δραγούτης)
ΘΥΕΛΛΑ ΑΙΓΕΙΡΑΣ: Βασιλακόπουλος, Αγγ. Σκάζας (68΄ Ζαραδούκας), Παναγιωτόπουλος, Ανδρ. Μάρκου, Β. Σκάζας, Απ. Νακελλάρης, Παπαχριστόπουλος, Σερβές, Κλουκίνας (90΄ Δημόπουλος), Β. Νακελλάρης (89΄ Ρηγανάς), Κριτάκης.